Categories
Këshilla

Receta për eliminimin e njollave në sqetull, limoni përbërësi sekret

Limoni është një përbërës i shkëlqyeshëm për kujdesin e lëkurës pasi enzimat aktive veprojnë si një neutralizues aromatik dhe në të njëjtën kohë ndihmon në zbehjen e njollave të errëta që zakonisht formohen në pjesën e sqetullave.

Acidi i limonit është përgjegjës për eliminimin e baktereve që shkaktojnë erëra të këqija, kështu që mund të funksionojë si një deodorant emergjent.

Si ta përgatisni pastën kundër njollave: Përzieni pak lëng limoni, tërshërë dhe pak mjaltë. Aplikojeni këtë pastë në zonën e sqetullës dhe lëreni për një orë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *