Categories
Lajme

“Reina u bë titullar me fat. Strakosha e udhëhoqi Lazion drejt objektivave”

Situata ka ndryshuar rrënjësisht për Tomas Strakoshën. Nga i padiskutueshëm në portën e Lacio tani e sheh veten në stol si zëvendësues i Reinas. Kjo ka sjellë edhe rebelimin e gardianit shqiptar, që para disa ditësh ka lënë stërvitjen dhe i dha mesazhin e qartë klubit se nuk e përtyp dot stolin.

Për këtë çështje ka folur edhe ish-portieri i Lacios, Fernando Orsini, i cili për “Radio Sportiva” merr në mbrojtje shqiptarin dhe shprehet se nuk duhet harruar fakti se Strakosha e ka udhëhequr skuadrën drejt objektivave të mëdhenj.

“Unë e prisja Reinën sepse ai u mor për të stimuluar disa nga mangësitë e Strakoshës. Nuk mund të harrojmë se Strakosha e udhëhoqi Lazion drejt objektivave të mëdhenj, por ai kishte nevojë për një stimul. Reina mori vendin e titullarit edhe me pak fat për shkak të lëndimeve dhe Co#.id-it të Strakoshës, por më pas dha një siguri tjetër duke mos bërë gjëra të mëdha por duke i dhënë siguri një departamenti që i mungonte një lojtar i personalitetit si ai”, ka deklaruar Orsini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *