Categories
Këshilla

Vaji i ullirit mund të përdoret në tri mënyra fantastike për bukurinë

Vaji i ullirit duhet përdorur kudo dhe për gjithçka. Në tryezë dhe në kozmetikë. Si i tillë, ai është një përbërës thelbësor duke filluar nga kujdesi dhe bukuria e lëkurës.

Studimet kanë nxjerrë në pah të mirat e pafundme të tij në kozmetikë. Më poshtë janë renditur tre përdorime të pabesueshme të tij.

Mund ta përdorni si krem ​​rroje. Vaji zbut flokët dhe do t’ju japë një rruajtje të butë. Së dyti, mund të largoni make up-in duke hedhur një sasi të vogël vaji në një copë pambuku. Gjithashtu është ideal për flokët e dëmtuar. Përzieni 1/2 filxhan vaj ulliri me një vezë ​​dhe lëreni për 30 deri në 45 minuta.

Nëse e keni përdorur ndonjëherë njërën prej këtyre opsioneve, na tregoni. Jemi të hapur për të ndarë mendime dhe eksperienca me njëri-tjetrin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *