Categories
Lajme

1 orë para finales së Superkupës/ Barcelona merr super lajmin e shumëpritur

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballet në finale e Superkupës së Spanjës. Të dyja klubet kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 21:00 në stadiumin ‘ Estadio de La Cartuja’.

Për këtë finale, Ronald Koeman do të jetë pa lojtarët si, Philippe Coutinho, Ansu Fati, Gerard Pique dhe Sergio Roberto, që janë të lënduar, por do të jetë Messi nga minuta e parë.

Në anën tjetër, Bilbao nuk mund të llogarisë në Berchiche, Lopez dhe Nolaskoain.

Formacioni bazë i Barcelonës:

Formacioni bazë i Athletic Bilbaos:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *