Categories
Lajme

ARBËR ZENELI ËSHTË THJESHT FANTASTIK/ Ylli i Kosovës i bën të gjithë për vetë në Francë me këtë SUPERGOL (VIDEO)

Arbër Zeneli e ka kaluar skuadrën e vet Reims në epërsi 1:0 kundër Lille, në ndeshjen e Ligue 1 që po zhvillohet momentalisht në stadiumin Pierre-Mauroy.

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës i dha epërsinë e Reims në minutën e 37-të.

Zeneli e shënoi nëportën e Lille me një goditje mahnitëse nga largësia.

Ky është goli i dytë i dardanit  në 10 paraqitje si titullar këtë sezon.  Përformancat kanë qënë pozitive dhe shpresohet se do vijohet i njëjti ritëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *