Categories
Lajme

Pak minuta para finales së Superkupës/ Barcelona siguron yllin e madh edhe mbi të gjitha pa shpenzuar asnjë euro

Mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum, thuhet se ka vendosuri t’i bashkohet klubit të Barcelonës.

Wijnaldum është në vitin e fundit të kontratës së tij me Liverpoolin dhe ka pasur shumë bisede për një rinovim të mundshëm.

Megjithatë, holandezi do të refuzojë ofertën e “Reds” për të zgjatur kontratën e tij, pasi dëshiron të vazhdojë karrierën diku tjetër.

Sipas tabloidit britanik “The Mirror”, Wijnaldum ka vendosur që ai të largohet nga Liverpooli dhe të kalojë në Barcelonë. Ylli holandez thuhet se ka vendosur të ribashkohet me Ronald Koeman, me të cilin ka punuar te Kombëtarja e Holandës.

30-vjeçari ka zhvilluar 17 takime këtë sezon dhe ka shënuar vetëm një gol.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *