Categories
Lajme

Muriqi bën rolin e drejtorit sportiv, transferon sulmuesin shqiptar në Turqi/ Arrihet marrëveshja

Elbasan Rashani do të vazhdojë karrierën në Turqi. Sulmuesi kosovar ka arritur marrëveshje me skuadrën Erzurumspor që garon në Superligë, aty ku luan edhe Armando Sadiku.

Mediat turke raportojnë se Vedat Muriqi ka qenë negociues dhe ia ka propozuar 27 vjeçarin skuadrës turke.

Erzurumspor sivjet po lufton për ekzistencë, pas 19 javësh ka 16 pikë. Rashani gjatë gjithë karrierës ka luajtur në Norvegji te 3 skuadra, Odd, Brondby dhe Rosenborg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *