Categories
Lajme

Roma-Spezia, 3 gola në pjesën e parë/ Mbrojtësi i Kombëtares tonë e “djallos”, shkakton penallti (video)

Sapo ka përfunduar pjesa e parë mes Romës dhe Speizas, me shifrat 2-1 (Kupa e Italisë). Miqtë shënuan dy herë me Galabinov dhe Saponara, duke i surprizuar të gjithë.

Në të 43-tën, Ismajli ndërhyn në zonën e penalltisë dhe për arbitrin nuk dyshime. Roma shënon me anë të 11 metërshit, me Pellegrinin që e çon topin në rrjetë.

Mbetet të shihet se si do reragojnë kreyqytetasit në pjesën e dytë, pasi të besuarit e Fonsecas duan kalimin tutje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *