Categories
Lajme

Në “Elbasan Arena” luhet derbi Partizani-Tirana, brenda në qytet tifozët e dy ekipeve bëjnë namin/ Plá.si keq (video)

Qyteti i Elbasanit është përfshirë nga trazira e rrëmuja ndërkohë që ka nisur derbi Partizani-Tirana.

Dosja.al ka mësuar se tifozët e ketyre dy klubeve janë përleshur me njëri-tjetrin, por kanë shkaktuar dëme të mëdha edhe në bizneset e qytetit të Elbasanit.

Konkretisht janë thyer xhamat e një lokali dhe është djegur një automjet, duke bërë që të gjithë vendin ta mbuloje tymi.

Në vendin e ngjarjes, siç shihet edhe në pamjet e publikuara nga Dosja.al kanë mbërritur forca të shumta policie. /dosja.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *