Categories
Lajme

“Kam qenë i pafat”/ Muriqi flet pas golit të parë me Lazion, bën premtimin e madh

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka folur pas fitores 2-1 të Lazios në Coppa Italia ndaj Lazios, ku ishte vendimtar në fitoren e marrë në minutën e fundit.

Lazio triumfoi në shtëpi ndaj Parmas duke siguruar kalimin në çerekfinale të Coppa Italia. Goli i parë i vendasve erdhi nga Marco Parolo (23’), ndërsa i dyti në minutën e 90-të nga Muriqi, por që u shënua si autogol i portierit shkaku i një devijimi të lehtë.

Megjithatë, sulmuesi prizrenas e cilëson si gol të tijin, ndërsa pas ndeshjes ka thënë se është i lumtur me fitoren, golin dhe zhbllokimin.

“Jam i lumtur që skuadra u kualifikua në çerekfinale dhe jam i kënaqur edhe me golin e parë, i cili ishte vendimtar”, ka thënë fillimisht Muriqi për Lazio Style Channel pas ndeshjes.

“Unë isha i pafat me dy dëmtimet, Covid-in, nuk u përgatita me ekipin, nuk ishte e lehtë për mua të bëja 90 minuta. Bëra një rrugë tjetër nga të tjerët”.

“Megjithatë, unë kisha një mbështetje të madhe nga të gjithë dhe tani po korr shpërblimet”.

“Skuadra është e fortë, ka cilësi të shkëlqyera, sonte (e enjte) ne e kemi treguar atë. Unë jam një sulmues, është e qartë se nëse nuk shënoj humbas pak besim”.

“Tani kemi një lojë të vështirë kundër Sassuolos. Mendojmë për ekipin dhe pastaj për situatat personale. Jam gati të jap më të mirën time dhe të vazhdojmë të fitojmë”.

“Faleminderit të gjithëve, faleminderit për komplimentet, ata që ishin afër meje, ata më ndihmuan në këtë periudhë. Tani shpresoj të shënoj shumë gola ndërsa u zhbllokova”, përfundoi sulmuesi prizrenas i Kosovës. /Gazeta Olle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *