Categories
Lajme

7 ditë nga ky lëng dhe pastroni plotësisht veshkat e mëlçinë

Largimi i lëngjeve toksike apo helmuese nga organizmi është thelbësor. Stili ynë i jetesës, dietat, por edhe mjedisi i jashtëm përthithin shumë toksína, radikale të lira të dëm.shme, mikrobe etj. Të gjitha këto futen në organizëm dhe ndërpresin funksionin normal të organeve tona vitale.

Largimi i lëndëve helmuese

Detoksifimi i gjakut ndihmon në elimínimin e të gjitha lëndëve helmuese, papastërtive dhe përmirëson funksionimin e veshkave dhe mëlçisë.

Veshka dhe mëlçia punojnë në mënyrë të rregullt falë vetive të këtij lëngu fantastik, i cili mbron këto organe nga dëmet që shkaktojnë toksinat. Gjithashtu, ky lëng ndihmon organet edhe nga ndikimi që shkakton stresí dhe ạnkthí në organizëm.

Vetitë mjekësore të hudhrës, xhinxherit, panxharit të kuq dhe limonit ndimojnë në rigjenerimin e qelizave të mëlçisë, veshkave dhe gjakut duke ndikuar në mirëfunksionimin e tyre.

Pastrimi i gjakut

Pastrimi i gjakut largon toksinat dhe radikalet e lira të cilat krijojnë probleme në trup, siç janë alergjítë, dhimbja e kokës, imuniteti i ulët dhe probleme të tjera shëndetësore. Gjaku i shëndetshëm ndikon në lehtësimin e funksionit të trupit, duke transportuar oksigjen dhe lëndë ushqyese në të gjitha pjesët e trupit.

Përgatitja e këtij lëngu purifikues do ju ndihmojë të pastroni natyralisht gjakun nga toksinat, mëlçinë dhe veshkat.

Përbërësit: 1 panxhar i kuq mesatar, 2 thelpinj hudhra, 1 mollë, dy feta të holla xhinxher, një lugë çaji me lëng limoni

Përgatitja

Kalojini të gjithë përbërësit në blender (shtrydhëse frutash). Në fund, shtoni lëngun e limonit, nëse dëshironi edhe pak ujë dhe pijeni me stomak bosh. Konsumojeni këtë lëng deri në 7 herë brenda gjithë javës dhe në këtë mënyrë gjaku, veshkat dhe mëlçia juaj do të pastrohen tërësisht nga toksínat.

Përfitimet shëndetësore të përbërësve:

Hudhra – Përmirëson nivelin e presionit të gjakut dhe lehtëson punën e arterieve
Panxhari – Pastrues i fuqishëm i gjakut, përmirëson qarkullimin e tij.
Xhinxher – Parandalon mpiksjen e gjakut.
Lëngu i Limonit – Përmban vitamina C dhe antioksidantë.
Mollët – Rregullojnë funksionimin e gjakut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *