Categories
Dieta

Dieta ushtarake për njerëz me vullnet të hekurt, humb 3 kg në 3 ditë!

Kjo dietë zgjat vetëm tre ditë, dhe gjatë këtyre ditëve do të përmirësoni metabolizmin, do të digjni yndyrnat dhe do të ndiheni plotë energji në të njëjtën kohë.

DITA 1: Mëngjes: 1 fetë bukë e thekur, 2 lugë gjalpë kikiriku, 1/2 filxhan me portokall të kuq, 1 filxhan çaj apo kafe. Drekë: 1 fetë bukë e thekur, 1/2 kutie peshk ton, 1 filxhan çaj apo kafe. Darkë:1 filxhan bizele (te ziera), 3 fileto mishi (çdo lloj mishi), 1 mollë e vogël, gjysme banane. 1 filxhan akullore me vanilje

Dita 2: Mëngjes: 1 fetë bukë e thekur, 1 vezë, gjysmë banane. Drekë: 1 vezë e zierë mirë, 1 filxhan gjizë, 5 biskota të kripura. Darkë: 2 salcice, 1/2 filxhan karrota, 1 filxhan brokoli, gjysmë banane, 1/2 filxhan akullore me vanilje.

DITA 3: Mëngjes: 1 fetë djathë, 5 biskota të kripura, 1 mollë e vogël. Drekë: 1 fetë e bukë e thekur, 1 vezë e zierë mirë, ose e gatuar. Darkë: 1 filxhan peshk ton, gjysmë banane, 1 filxhan akullore me vanilje

Ndërsa ju jeni në këtë dietë, duhet të ushtroheni sa më shumë që mundeni. KUJDES!!! Mos mbani dieta pa u konsultuar me mjekun tuaj! Çdo dietë ka efektet e saj anësore dhe njerëzit reagojnë në mënyra të ndryshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *