Categories
Shëndeti

Ka tri arsye pse duhet të pini ujë me stomakun bosh

Uji është mënyra më e mirë për të shuar etjen. Gjithsesi, besoj se e dini që ky nuk është përfitimi i vetëm i ujit. Në fakt, pirja e tij me stomak bosh ka një sërë avantazhesh: pastron trupin nga tok.sinat, rrit oreksin dhe madje parandalon dhimbjet e kokës.

Pirja e 6-8 gotave ujë në ditë përshpejton metabolizmin dhe jep më shumë energji. Gjithashtu promovon humbjen e peshës dhe forcon sistemin imunitar. Pse është mirë të pini ujë me stomak bosh:

Uji me stomak bosh pastron stomakun dhe zorrët. Ai gjithashtu pastron trupin nga toksinat dhe përmirëson oreksin

Vijojmë me role të tjera. Uji parandalon dhimbjen e kokës, pastron mukusin nga muret e rektumit. Uji gjithashtu ndihmon të bini në peshë.

Rrit nivelin e energjisë së trupit, përmirëson ngjyrën dhe gjendjen e lëkurës dhe rrit vetitë mbrojtëse të trupit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *