Categories
Këshilla

Pini çdo ditë uthull molle dhe humbisni kilet e tepërta në trupin tuaj

Përveç përdorimeve në kuzhinë, uthulla e mollës ka një sërë efektesh pozitive në shëndet. Ne do ju tregojmë me anë të këtij artikulli disa nga veçoritë shumë të mira të kësaj pijeje.

Uthulla e mollës ju ndihmon në: Uljen e kolesterolit, rënien në peshë, përmirësimin e tretjes, ndalimin e rënies së flokëve etj. Sipas një kërkimi studimor të botuar në revistën “Bioscience” doli që rezultatet ishin shumë të mira.

Grupi kërkimor zbuloi se pjesëmarrësit që konsumoan një lugë të vogël më uthull molle në mëngjes gjatë një periudhe 12javore humbi shumë kilogram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *