Categories
Shëndeti

Eliminoni góditjèt në tru, hani këta ushqime që ju ndihmojnë shumë

Shtohen dëshmitë se një dietë me pak yndyrë mund të ndihmojë parandalimin e góditjèvè në tru. Rreth 700 mijë amerikanë vuajnë çdo vit nga góditjè në tru. Por një studim i ri thotë se nëse zgjidhen ushqime bulmeti me pak yndyrë, rastet e góditjèvè në tru mund të pakësohen.

Shkencëtarët vëzhguan gjendjen e 75 mijë personave të moshës 45 deri 83 vjeç, të cilët në fillim të studimit nuk vuanin nga ndonjë sèmundjè në zemèr, góditjè në tru ose káncèr.

Në revistën mjekësore “Stroke”, autorët e studimit thonë se personat që pinin qumësht me nivel të ulët yndyre dhe hanin kos e djathë të prodhuar nga qumësht me pak yndyrë, ishin 12 për qind më pak në rrezik nga ndonjë góditjè në tru, në krahasim me personat që ndiqnin një dietë bulmeti me yndyrë të plotë.

Bulmeti me yndyrë të ulët është një qasje dietike për të ndalur tensionin e gjákut ose hypertensionin – faktor i madh rrèzikû për góditjè në tru. Njerezit duhet te jene shume vigjilente per dicka te tille dhe duhet te mendojne me shume per dieten e tyre ushqimore.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *