Categories
Lajme

Mbron zemrën dhe imunitetin, ky produkt është quajtur Mrekullia Mesdhetare

Vaji i ullirit është një ushqim i shëndetshëm. Ai nuk përdoret vetëm në gatim, por edhe për përdorime personale dhe mjekësi. Ndryshe është quajtur edhe “mrekullia mesdhetare” për shkak të përfitimeve të shumta që i sjell shëndetit.

Vaji i ullirit është i pasur me antioksidues të ndryshëm dhe yndyrna mono të pangopura. Përdorimi i tij ka shumë përfitime shëndetësore: forcon sistemin imunitar, mbron zemrën & ndihmon në rënien në peshë.

Këshillohet se përdorimi i një luge vaj ulliri çdo ditë në mëngjes ju mban larg disa sëmundje, siç janë:

Sëmu.ndja e demencës. Një nga shkaktarët është rritja e akumulimit të aminoacideve në tru. Ekspertët kanë zbuluar se një përbërje fenolike e quajtur “oleocanthal”, që gjendet tek vaji i ullirit ekstra i virgjër, ka fuqinë të kontrollojë nivelin e këtyre aminoacideve dhe t’i elimi.nojë ato.

Ul nivelin e sheqerit në gjak. Mjekët këshillojnë se personat që vuaj.në nga dia.beti i tipit 2, duhet të konsumojnë vaj ulliri. Përdorimi i tij i ndihmon këta në uljen e nivelit të sheqerit në gjak, si dhe ndihmon në rregullimin e tensio.nit të gjakut.

Parandalon kan.cerin. Vetitë e vajit të ullirit ekstra të virgjër janë të mirë kundër llojeve të ndryshme të kan.cerit. Dy llojet që janë testuar më shpesh lidhen me sistemin e tretjes dhe gjirin. Vaji i ullirit është i pasur me acid oleik që parandalon formimin e qelizave kan.cerogjene, dhe me antioksidues fenolikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *