Categories
Lajme

Kombinimi i fantastik i ushqimeve, produktet natyrale që duhen për trupin tuaj!

Disa ushqime përforcojnë vlerat e njëri-tjetrit kur merren së bashku. Këto janë 10 çiftet më të suksesshme të ushqimeve: Salmon dhe turmerik (kurkuma) = super mbrojtje kundër inflamacionit dhe artritit.

Domate dhe vaj ulliri = kundër káncérit të gjirit, prostatës dhe sémundjévé të ndryshme. Fasule të zeza dhe speca të kuq = pro imunitetit dhe kundër anemisë.

Vezë dhe mango ose qitro = kundër rrudhave të lëkurës. Brokoli dhe domate = kundër káncérit. Çaj dhe limon = pro zemrës së fortë. Kafe dhe kanellë = pro dobësimit.

Çaj jeshil dhe piper i zi = kundër dhjamit të barkut. Peshk dhe brokoli = kundër rritjes së káncérit. Peshk dhe hudhër = kundër hipertensionit, kolesterolit dhe inflamacionit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *