Categories
Lajme

Aloe Vera është fantastike, kombinimet që duhet të bëni në mëngjes

Fillojeni ditën me aloe vera sepse të mirat janë të shumta. Është përfolur shumë për të mirat e kësaj bime, por nëse përdoret që në mëngjes ka disa të mira të shumta.

Nëse e përdorim që në mëngjes ka këto të mira. E pasur në fibra kundër kapsllëkut dhe do t’ju japë ndjesinë e ngopjes. E pasur në vlera ushqyese pasi ka shumë vitamina dhe kripëra minerale.

E pasur në vlera antioksiduese Mbron sistemin imunitar, normalizon tretjen. Ndihmon në uljen e tensionit, pasi përmban kalium duke fuksionuar si shkarkues.

Kombinimet: Aloe vera, hurmë dhe portokalle (fruta të vendit dhe të stinës). Aloe vera, banane e pjekur mirë dhe portokalle. Aloe vera, mango e pjekur mirë dhe portokalle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *