Categories
Lajme

Kurioziteti: Dieta drastike e aktores së Hollywood!

Aktorja dhe producentja amerikane, Anne Hathaway, ndërkohë që ishte duke xhiruar rolin e saj tek filmi “Të mjerët” iu nënshtrua një diete drastike. Për t’iu përshtatur sa më mirë rolit të próstitútës së varfër (Fantina) ajo nuk ka ngrënë ushqim për 13 ditë.

“Duhet të dukesha shumë afër vdékjés në film”, thotë aktorja. Ajo hëngri vetëm perime të ziera ose sallatë për t’i ngjarë personazhit që duhet të përfaqësonte.

10-vjeçarja Isabele Allen, e cila luajti rolin e Kozetës, vajzës së Fatinës, tha se aktorja humbi shumë në peshe aq sa një ditë, duke ecur me biçikletë théu krahun pasi ishte shumë i hollë dhe pa rezistencë.

E ëma e aktores thotë se është e lumtur që kjo dietë drastiké mori fund me përfundimin e xhirimeve, pasi do të ishte e rrézikshmé për shëndetin e së bijës nëse do të vazhdonte më tej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *