Categories
Lajme

Metoda më e mirë për të hequr dhjamin në bark

Kjo teknikë rrit kapacitetin e gjëndrave të djersës duke nxjerrë jashtë trupit substancat e dëmshme dhe helmet. Shpesh dietat e shëndetshme dhe ushtrimet, nuk janë të mjaftueshme për të arritur këtë. Provoni recetën me xhexhefill dhe rezultatet do t’ju mahnisin:

Përbërësit e nevojshëm: 1 lugë gjelle xhenxhefil pluhur. Disa lugë locion trupi. Qese plastike. Leckë mëndafshi. Fashë elastike Lagni një peshqir në ujë të ngrohtë dhe vendoseni rreth zones së barkut.

Lereni disa minuta për të hapur poret e lëkurës. Përsëriteni këtë procedurë edhe një herë nëse është e nevojshme. Përzieni xhenxhefillin me locionin e trupit dhe aplikoni një shtresë të trashë. Pastaj, mbështilleni me qese plastike dhe së fundmi, me fashë.

Mos e shtrëngoni shumë, ajo duhet të jetë të rehatshme. Lereni të veprojë për 4 orë dhe për rezultate më të mira mund ta mbani përgjatë gjithë natës. Mund të keni ndjesi shpimi gjilpërash në fillim, por kjo është një shenjë treguese se kjo metodë vërtet po funksionon. Është e rëndësishme të dini se rezultatet mund të ndryshojnë nga personi në person, në varësi të metabolizmit, dietës dhe aktivitetit fizik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *