Categories
Këshilla

Shtatë arsye shëndetësore se pse duhet të hani patjetër shegë!

Shega njihet si një frut me përfitime të magjishme shëndetësore që nga koha e Hipokratit, ku përdorej për të kuruar diarrenë apo plagèt e ndryshme, ndërsa në Romën antike cilësohej si një produkt me cilësi të mira kozmetike. Mund ta konsumoni në formën e lëngut ose si përbërës në sallatë dhe në kos.

Brenda një kokërr shege ndodhen rreth 700 fara të vogla të kuqe dhe përmban 100 kalori, duke e bërë një frut të përsosur për t’u përfshirë në dieta të ndryshme. 7 arsye se pse duhen konsumuar sheget.

Ndihmon në uljen e kolesterolit – Shega ndihmon për të ulur sasinë e kolesterolit në gjak. Është antioksidues i fuqishëm që lûfton kolesterolin e lartë në gjak, tensionin e lartë të gjakût, si dhe ul rrèzikûn e prekjes nga sèmundjèt e zemrës. Është mirë nëse hani një shegë në ditë ose t’i shtoni farat në ushqime të shëndetshme si sallatë apo kos.

Ka përmbajtje të ulët sheqeri – Sheqeri është një nga shkaktarët kryesorë për shumë sèmundjè të rènda, si: obeziteti, kancèri, diabèti dhe probleme të lëkurës. Është e rëndësishme të kufizoni konsumimin e sheqerit ose ta eliminoni atë nga dieta juaj. Shumica e frutave janë të larta në sheqer, por shegët jo. Gjysmë filxhan me fara shege përmban 8 gramë sheqer dhe rreth 70 kalori.

Rregullon funksionin e trurit – Për shkak të përmbajtjes të lartë me antioksidues, shega ndihmon në përmirësimin e kujtesës suaj dhe aftësisë njohëse. Ajo gjithashtu mund të zvogëlojë rrèzikun për t’u prekur nga sèmundja e alzajmerit dhe mund të jetë e dobishme për njerëzit e prekur nga kjo sèmundjè.

Ndihmon në uljen e presionit të lartë të gjàkut – Studimet tregojnë se shegët mund të ndihmojnë njerëzit të reduktojnë presionin e lartë të gjàkut, veçanërisht ata që vuàjnë nga hipèrtènsioni. Lëngu i shegës, si dhe kokrrat e saj kanë në përmbajtje sasi të lartë antioksiduese, që ndikojnë tek muret arteriale.

Ka veti anti-plakje – Shegët janë të njohura për vetitë anti-plakje. Përfshirja e shegës në dietën tuaj do t’ju ndihmojë për të lûftûar rrudhat dhe për t’u dukur më të rinj. Kjo tingëllon si një arsye e mirë për të shtuar disa fara shege në kos ose sallatë.

Ndalon rritjen e qelizave të kàncèrit – Supa, frutat, perimet nuk mund ta kurojnë kàncèrin, por mund të ndalojnë rritjen e qelizave të tij. Shega është një nga frutat që e ka këtë veti, prandaj nëse hani ose pini lëng shege rregullisht, mund të ndaloni rritjen e qelizave kancèrogjènè. Gjithashtu mund të shtoni disa kokrra në mjaltin që hani në mëngjes.

Ul inflamacionin – Ngrënia e shegës ndihmon në uljèn e inflamacionit dhe lûfton simptomat e artritit. Lëngu i shegës mund të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjèvè të ndryshme.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *