Categories
Shëndeti

Shurupi me limon dhe xhenxhefil ka super efekt për shkrirjen e dhjamit rreth barkut

Jeni duke luftuar me peshën e tepërt dhe dhjamin e akumuluar rreth belit? Atëherë kjo kurë natyrale, e lehtë për t’u përgatitur, do t’ju ndihmojë të holloni belin dhe humbni kilogramët e tepërt pa shumë mundim.

Provoni këtë shurup me limon dhe xhenxhefil për të shkrirë dhjamin.

Përbërësit: 130 gramë rrikë, 4 lugë gjelle mjaltë, 3 limona, 2 lugë gjelle kanellë, 2 cm rrënjë xhenxhefil

Përgatitja:

Qëroni dhe ndani rrikën dhe xhenxhefilin në copa të vogla. Më pas i shtrydhni. Pastaj prini limonët dhe i shtoni në përzierje. Shtrydheni mirë përzierjen dhe shtoni 2 lugë çaji kanellë dhe 4 lugë çaji mjaltë. I përzieni mirë dhe e ruani në kavanoz.

Përdorimi: Merrni 1 lugë gjelle nga ky shurup në mëngjes dhe mbrëmje. Pija duhet të konsumohet për të paktën 3 javë me stomakun bosh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *