Categories
Këshilla

Recetë me vaj lini, ju ndihmon për kolesterolin dhe imunitetin

Çdo muaj mund të tentojmë të vendosim ushqime të reja në menunë e mëngjesit! Ushqimi që këshillojmë të shtoni në mëngjesin tuaj është vaji i linit.

Vaji i linit mund të: -rregullojë profilin e kolesterolit, të veprojë pozitivisht në parandalimin e kàncèrit të gjîrît, të ulë inflamacionin dhe të forcojë imunitetin!

Kujdes: vaji i linit duhet të jetë i përpunuar në të ftohtë, të tregtohet vetëm në shishe të errët dhe gjithmonë në frigorifer! Nëse jeni duke marrë ndonjë lloj mjekimi, duhet të konsultoheni me mjekun përpara se të filloni vajin e linit pasi mund të ndërhyje në përthithjen e tij.

Receta jonë e preferuar: 1 filxhan kos i bërë vetë, 1 lugë e madhe vaj lini, 1 lugë e madhe mjaltë dhe pak arra ose lajthi! Merreni një recetë të tillë dhe do të shihni për shpejt rezultatet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *