Categories
Lajme

Mënyra si të përgatisni lëngun e bananes për të djègur kalori

Është e shëndetshme, e shijshme dhe mbi të gjitha ju ndihmon të dîgjnî kalori. Lëngu i bananes duhet të bëjë pjesë në dietën tuaj, pasi është shumë i thjeshtë për t’u përgatitur dhe ka shumë ndikim për mirë në organizmin tuaj.

Ne të Anila Kalleshit po ju tregojmë rrugën se si duhet të përgatitet ky lëng i shijshëm dhe me plot dobi. Përbërësit dhe mënyra e përzierjes është shumë e thjeshtë.

Përbërësit: 1 portokall, 1 banane, 2 limona të shtrydhur, 2-3 cm xhenxhefil. Kaq mjafton për ta bërë gati një pije të tillë që nuk ju “varfëron” as në pjesën e xhepit.

Përgatitja: I përziejmë të gjithë përbërësit së bashku dhe e konsumojmë masën e përfituar në vend të një vakti. Këshillohet të pihet pas ecjes, çiklizmit apo ndonjë aktiviteti tjetër fizik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *