Categories
Lajme

Përzierja e pabesueshme që parandalon kàncèrin dhe problèmèt në veshka

Këto janë tre përbërësit që parandalojnë kàncèrin, problèmèt e veshkave dhe sèmundjè të tjera. Panxhari, karrota, molla: Panxhari ka veti të forta për të lûftûàr kàncèrin.

Është i pasur me karotenoide dhe acid folik. Antioksidantët që përmban panxhari ju mbrojnë gjithashtu nga plakja e parakohshme dhe sëmundjet e ndryshme. Nëse kombinohet me karrota dhe mollë, efekti i tij është më i fuqishëm.

Përziejini këta 3 përbërës në një mikser duke krijuar një lëngësirë të shëndetshme. Vendoseni në frigorifer dhe më pas konsumoheni në mëngjes herët, para se të filloni aktivitetin e përditshëm.

Ky lëng do të forcojë sistemin tuaj imunitar, si dhe do të parandalojë sèmundjèt e veshkave, kancèrit dhe ulçèrèn. Largon toksinat nga trupi, heq dhimbjet menstruale dhe eliminon depozitat yndyrore nga enët e gjàkut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *