Categories
Këshilla

Pija e shijshme dhe e dobishme për trupin me… 0 kalori!

Kombinimi i mollës dhe kanellës rregullon funksionimin e metabolizmit dhe elîmînon lëngjet e tepërta nga trupi.

Kanella stabilizon nivelin e sheqerit në gjak dhe redukton urinë. Sipas dietologëve, vetëm gjysmë luge gjelle kanellë në ditë mund të zvogëlojë nivelin e kolesterolit në gjak, gjithashtu shërben për të rregulluar problemet e tretjes dhe reduktimin e triglicerideve.

Nëse përzihet me mollë ka më shumë efekte pozitive. Përbërësit e nevojshëm: 1 mollë, 1 shkop kanelle ose 1 lugë kanellë pluhur, 2 litra ujë të zier ose të filtruar.

Përgatitja: Prîtîni mollët në copa dhe shtojini ato në një tenxhere me ujë të zîer por të ftohur, së bashku me kanellën. Lëreni 2 orë dhe mund ta pini lëngun e përfituar sa herë të doni, përgjatë gjithë ditës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *