Categories
Lajme

Kafe me kërpudha, kombinimi ekstrem që të mbron nga kàncèri, Alzaimèri e diabeti

Shtoni në kafe vetëm një përbërës dhe shëndeti do t’ju përmirësohet në mënyrë drastike Për shumicën kafja është rituali i preferuar i mëngjesit dhe pa të nuk mund të funksionojnë. Nëse në kafe shtoni këtë përbërës, shëndeti do t’ju përmirësohet në mënyrë drastike.

Përbërës të magjishëm janë kërpudhat. Ato janë jashtëzakonisht të dobishme për shëndetin, posaçërisht: kërpudhat çaga, kërpudhat reishi, kërpudhat kordiceps dhe kërpudhat e luanit.

Këto kërpudha janë të pasura me germanium (ndikon në shtimin e nivelit të oksigjenit në gjak) dhe me polisaharide (ndihmojnë në procesin e shërimit natyral), shkruan Journaldeluxe.

Këto kërpudha mund t’i gjeni në shitore të ushqimit të shëndetshëm. Sa më e shëndetshme që të jetë kërpudha ajo është më e hidhët. Për këtë kafe shëruese ju nevojiten: Një filxhan i kafesë së zezë të zier, një lugë e vogël e njërës nga këto lloje kërpudhash (disa blihen në shitore), pak qumësht bademi, pak stevie të lëngshme me shije vaniljeje.

Shumica thonë që kjo kafe ka shije të bukur dhe krematoze. Hulumtimet kanë treguar që kafja nga kërpudhat ndihmon në shërimin e sèmundjès së Alzaimèrit, pengon kàncèrin, zvogëlon stresin, rregullon diàbètin dhe ndihmon në përqendrim.

Këshillë: Ky informacion nuk zëvendëson këshillat e mjekut ose ofruesit të kujdesit shëndetësor dhe nuk marrim përgjegjësi për ndërveprimet ose efektet negative.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *