Categories
Lajme

Borussia Dortmund do ta zëvendësojë Haaland me “Ibrahimovic-in e ri”

E ardhmja e Erling Haaland duket se do të jetë larg Borussia Dortmund. Klubi bardhezi, në fakt, ka gati emrin e lojtarit që do të zëvendësojë norvegjesin.

Bëhet fjalë për Alexander Isak, sulmuesi i transferuar te Real Sociedad pikërisht nga Dortmund, me këta të fundit që kanë të drejtën e riblerjes së lojtarit për 30 milionë euro.

Sulmuesi suedez, i cili konsiderohet si pasardhësi i Ibrahimovic në atdhe, ka shënuar 12 gola dhe ka dhënë 2 asiste në 30 ndeshjet e luajtura në këtë sezon me Sociedad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *