Categories
Lajme

E nënvlerësuan njëherë, Juventusi gati të rikthejë në Itali “diamantin” e Shqipërisë

Talenti shqiptar Ramen Çepele është tadhmë në radarët e skuadrës gjigande italiane, Juventus. Rezultatet jo të mira dhe mungesat e rezervave në repartin e mbrojtjes, kanë bërë që drejtuesit të shikojnë për transferimin e lojtarit më të ri të Kombëtares shqiptare.

Mediat italiane theksojnë se nëse arrihet marrëveshja, Çepele do të aktivizohet tek Juventus U-23.

Çepele është një lojtarët më të përfolur të Kombëtares kuqezi. Pavarësisht se në nnë moshë mjaft të re, do të “rrëmbente” fanellën e Kombëtaren pas përgatitjes me të rinjtë e Interit.

Tashmë 17 vjeçari luan me të rinjtë e Hanoverit, ku po kalon një formë mjaft të mirë, aq sa shpeshherë ka rrëmbyer vëmendjen e ekipit të parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *