Categories
Shëndeti

Mjaft shpenzuat më kot para me ilaçe të shtrenjta, përdorni vaj ulliri dhe limon për t’u shëruar nga këto sëmundje

Prej shumë vitesh njerëzit e kanë përdorur kurën natyrale me vaj ulliri dhe limon në të mirë të shëndetit dhe trupit.

Kjo kurë që konsumohet esëll në mëngjes është një alternativë shumë e mirë për të pasur një shëndet optimal. Mjafton të shtrydhni një limon dhe ta përzieni me një lugë gjelle me vaj ulliri e ta pini rregullisht.
Përfitimet e kurës me vaj ulliri dhe limon për shëndetin.

Detoksifikimi i trupit

Përzierja mes vajit të ullirit dhe limonit është ideale për të pastruar të gjithë trupin. Ky lëng duhet konsumuar përpara ngrënies mëngjesit që të funksionojë në mënyrë perfekte. Mbrojtje për zemrën. Vaji i ullirit është i pasur me acide yndyrore që riaktivizojnë qarkullimin e brendshëm, duke eliminuar kolesterolin e keq. Vaji i ullirit largon inflamacionin dhe e pajis trupin me vitamina.

Kundër kolesterolit

Vaji i ullirit me limon është një kurë natyrale për të ulur nivelet e larta të kolesterolit në gjak.

Problemet me reumatizmën

Sekreti i suksesit të kësaj kure kundër reumatizmës qëndron tek vlerat kundër inflamacionit. Nëse e pini këtë kurë rregullisht me stomak bosh do të përjetoni më pak dhimbje të kyçeve. Jo më kot kjo kurë njihet si lëngu i artë.

Kundër konstipacionit

Vaji i ullirit ka efekt laskativ sidomos kur konsumohet me stomak bosh. Kjo kurë natyrale zgjidh problemin e konstipacionit.

Për shëndetin e mëlçisë

Kur organizmi mbushet me toksina falë ushqyerjes së keqe, në ndihmë vjen vaji i ullirit me lëngun e limonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *