Categories
Lajme

Jemi me fat që e kemi në Kombëtare/ Armando Broja shënon supergol në gjysmëfinalen e Kupës së Holandës (video)

Armando Broja nuk ndalet. Sulmuesi i Kombëtares kuqezi ka shënuar gol në Kupë, në takimin e Vitesses dhe Venlo, në gjysmëfinalen e Kupës së Holandës. Në minutën e 75-të, ai zhbllokon shifrat për 1-0. Gjithçka vjen pas një assisti të  Tannane, me lojtarin shqiptar që bën atë që di të bëjë më mirë.

19 vjeçari po përshattet mirë në kampionatin hollandez, teksa në sezonin e parë  po shënon rregullisht. Ritmet e frikshme mund të bëjnë që ai të kalojë në një ekip të madh, por foksui i momentti është te ekipi aktual.

Broja ka fituar edhe besimin te hollandezët. Jo vetëm që është tiullar pothuajse çdo ndeshje, por edhe është abonuar me golin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *