Categories
Lajme

Për ta bindur Messin të qëndrojë, Barcelona do bëjë 5 super transferime

Barcelona është duke shpresuar që të bindë Lionel Messin që të qëndrojë edhe më tej në klub, duke tentuar transferimin e pesë lojtarëve.

Klubi katalunas u zgjua në mëngjesin e së hënës me një bastisje nga policia e Spanjës, që po hetojnë skandalin “BarçaGate”. Në këtë skandal ishte tentuar prishja e imazhit edhe të gjashtë herë fituesit të Topit të Artë nga ish-presidenti Jose Bartomeu.


33-vjeçari ishte shumë afër që të largohej në verën e kaluar nga Barcelona, por në fund u bind nga familja e tij që të qëndronte edhe më tej në Camp Nou.

Manchester City dhe Paris Saint-Germain janë dy skuadrat më të interesuara për transferimin e argjentinasit në këtë verë, me kontratën që i skadon në fund të këtij sezoni.

Por, Barcelona nuk dëshiron të lëshojë Messin të largohet dhe po tenton transferimin e pesë lojtarëve.

Erling Haaland, Mathijs de Ligt, Jules Kounde, Georginio Wijnaldum dhe Sergio Aguero, janë në listën e klubit Blaugranas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *