Categories
Shëndeti

Çfarë është hipertiroidizmi dhe cila është dieta më e përshtatshme për ata që vuajnë prej tij?

Hipertiroidizmi është një çrregullim i karakterizuar nga prania e sasive të tepruara të hormoneve tiroide (tiroksina, T4 dhe triiodotironina, T3). Mund të ketë një origjinë autoimune dhe është më e shpeshtë tek gratë sesa tek burrat dhe në veçanti pas moshës tridhjetë vjeç. Në fakt, prek deri në 2-3% të popullatës femërore dhe arrin një prevalencë 4-6% në format më të lehta.

Ju mund të jetoni me hipertiroidizëm, por çrregullimi duhet të menaxhohet dhe trajtohet në mënyrë të përshtatshme, madje edhe me ushqim adekuat. Në fakt, teprica e hormoneve tiroide ka pasoja në metabolizëm, duke çuar në humbje peshe, por edhe nervozizëm, ndryshime në rrahjet e zemrës. Pra, le të shohim se cila është dieta më e përshtatshme për ata që vuajnë nga hipertiroidizmi.

Dieta për hipertireozë. Çfarë të ha?

Stili i jetës është shumë i rëndësishëm në menaxhimin e çrregullimeve të lidhura me tiroiden. Nëse flasim për hipertireozë, në veçanti, ka ushqime që nuk konsiderohen të pajtueshme me sëmundjen. Të tjerët, nga ana tjetër, rekomandohen pasi janë të aftë të ngadalësojnë procesin e prodhimit të hormoneve. Jodi, për shembull, ndikon shumë në funksionalitetin e tiroides, kështu që ushqimet që përmbajnë shumë duhet të eliminohen nga dieta. Dieta duhet të jetë sa më e ekuilibruar që të jetë e mundur dhe të sigurojë një furnizim të rëndësishëm të vitaminave dhe kripërave minerale.

Pra, PO te konsumohen perimet nga familja kryqëzore: brokoli, raketa, lakra, lakrat e Brukselit, lulelakra, rrepkat. Këto perime, që hahen më mirë të papërpunuara, duket se kufizojnë prodhimin e tiroksinës. Midis perimeve të tjera qe duhet te konsumohen jane edhe speca dhe karota, të dyja të pasura me vitamina. Gjithashtu fruta të freskëta, veçanërisht dardha, pjeshka, papaja dhe mango.

Po edhe për qiqrat, fasulet, thjerrëzat, sojën dhe bishtajoret në përgjithësi. Meli, arrat e pishës, farat e lirit, kikirikët janë të mirëseardhura: të gjitha ushqimet e dobishme, edhe një herë, për të penguar prodhimin e tiroksinës. Çajrat bimorë të bazuar në balsam limoni dhe valerianë mund të ndihmojnë në relaksimin dhe gjumin, shpesh të kompromentuar nga prodhimi i tepërt i hormoneve tiroide.

Ndalohet nga dieta e pacientit me hipertiroidizëm, jodi. Siç është parashikuar, ky element, një përbërës thelbësor i hormoneve tiroide, duhet të kontrollohet në rastin e nyjeve hiperfunksionuese. Burimi kryesor i ushqimit të jodit është peshku, veçanërisht krustacet dhe molusqet. Algat gjithashtu përmbajnë sasi të mira të tyre. Në ushqimet e tjera është i pranishëm në doza shumë të ndryshueshme.

Mund të gjendet, për shembull, në qumësht, vezë, mish dhe drithëra. Eshtë e rëndësishme të përdorni pak kripë dhe është më mirë të shmangni erëza shumë të shijshme. Suxhuk, mish dhe djathëra që janë shumë të dhjamosur, meze të kripura, patate të skuqura në qese gjithashtu duhet të shmangen. Së fundmi, këshillohet të mos konsumoni substanca të tilla si kafe dhe çaj, alkool dhe disa erëza (përfshirë kanellën), gjithashtu në mënyrë që të mos ndërhyni negativisht në trajtimin e ilaçeve të përshkruara nga mjeku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *