Categories
Këshilla

Kura natyrale per herpes nē gojë, provoni një nga këshillat e gjysheve tona

Herpesi , plagët e vogla që zhvillohen brenda gojës jane shume të bezdisshme dhe mund të jenë shumë te dhimbshme! Nëse pasi keni testuar të gjitha ilaçet më kot, më mirë provoni një nga këshillat e dhëna nga gjyshet tona.

▫️Uthull: vendosni disa pika uthull molle (madje edhe të holluar) direkt në plagë.

▫️Sherebela: Pirja e 3 gotave çaj sherebele në ditë është një mënyrë e shkëlqyeshme për të nxitur zhdukjen e këtyre plagëve të keqe.

▫️Çaji i zi: zhytni një qese të zezë në një filxhan me ujë të valë. Kur qesja të jetë ftohur, vendoseni direkt në zonën e prekur.

▫️Lëng limoni: hollojeni lëngun e limonit në pak ujë dhe vendoseni direkt në plagë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *