Categories
Lajme

Më në fund! Rikthehet aktori shumë i dashur për shqiptarët, ja ku do e shohim tani

Të gjithë e mbani mend filmin e famshëm “Ezel” me aktorin Kenan Imirzalioglu në rolin kryesorë.

“Ezel” çmendi të gjithë teleshikuesit dhe na fíksoi të gjithëve për muaj me radhë para ekranit, teksa përjetonim si të ishte e jona historinë e dashurisë me Ejshanin, tràdhtinë e shokëve e dëgjonim këshillat e urta të dajës, Ramiz Karaeski.

Ju kishte munguar aktori? Epo, tashmë lajmi i mirë është se ai do të rikthehet sërish në televizion pas një mungese shumë të gjatë.

Aktorin do ta shohim me një projekt të ri, ku do të jetë përsëri në rol kryesor. Ky projekt do të nis së shpejti në platformën “Netflix”, mirëpo s’ka ende informacione të tjera.

Në muajin tetor të vitit 2020 “Ezel” u bë baba për herë të parë. Bashkëshortja e aktorit të njohur lindi një vajzë.

Mediat turke raportuan se çifti kishte personalizuar një kat të spítalit për vete, ku 5 dhoma ishin vetëm për mysafirët.

Dyshja e njohur i vendosën vajzës së tyre emrin Lalin, që është me prejardhje nga Turqia, Arabia dhe Persia. Kuptimi i emrit Lalin do të thotë ‘e kuqe rubini’.

“Zoti i bekoftë me fëmijë të gjithë ata që duan të bëhen prindër. Është një ndjenjë kaq e bukur”, u shpreh aktori.

Ndërkohë për të falenderuar bashkëshorten që e bëri baba, Kenani i bleu asaj një vilë super luksoze në Bodrum që kushton 3 milion lira turke apo më shumë se 300 mijë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *