Categories
Lajme

Ja me çfarë duhet ta shoqëroni kafen në mëngjes

Nëse pirja e kafesë në mëngjes është një ritual pa të cilin nuk mund të imagjinoni fillimin e një dite, atëherë kjo recetë është e përkryer për ju. Tani e tutje, kafeja juaj do të jetë më e shijshme, por përparësia tjetër është se do të humbisni peshë shumë shpejt.

Shtesat që do të vendosni në kafe përshpejtojnë metabolizmin dhe do të bëjnë kafen më të shijshme.

Përbërësit:

  • ¾ filxhan vaj kokosi
  • ½ filxhanit mjaltë
  • 1 lugë gjelle kanellë
  • 1 lugë gjelle kakao

Kombinoni të gjithë përbërësit dhe përzieni derisa gjithçka të jetë e barabartë. Hidheni në një vazo të pastër qelqi me kapak. Nesër në mëngjes, kur jeni duke gatuar filxhanin tuaj të preferuar të kafesë, shtoni një ose dy lugë gjelle të përzierjes ndërsa kafeja është akoma e ngrohtë. Përzieni mirë dhe pijeni kafenë.

Kjo përzierje është super e shëndetshme dhe në mënyrë fantastike do të forcojë metabolizmin tuaj, dhe kështu do t’ju ndihmojë të humbni kilogramë të tepërt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *