Categories
Lajme

Ky pritet të jetë ylli i parë i madh që do largohet nga Barcelona pas ardhjes së Laportas

Joan Laporta është zgjedhur president i ri i Barcelonës dhe do të ketë punë të madhe pasi që klubi ka probleme të theksuara financiare.

Për të ulur shpenzimet, ai duhet të largoj lojtarët e pa nevojshëm.

“The Sun” raporton se i pari që pritet t’i thotë lamtumirë klubit është Philippe Coutinho.

Braziliani nuk arriti ta gjejë veten asnjëherë te katalonasit edhe pse u ble me një çmim shumë të shtrenjtë nga Liverpooli.

Coutinho mund të rikthehet në Premierligë ku Tottenham është një nga opsionet e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *