Categories
Lajme

Motër e vëlla të “marrosur” pas traditës, kush janë dy fëmijët që “mbajnë gjallë” çiftelinë

Anaidi dhe Eneida Miceli janë dy fëmijë, vëlla e motër të pasionuar pas muzikës popullore. Ata mund të cilëson pa frikë “të marrosur” pas traditës.

Të ftuar në “ABC e Mëngjesit”, dyshja kanë treguar se dinë të luajnë me çifteli, madje kanë performuar “Vallen e Tropojës”.

Të veshur me kostume popullore, ata u shprehën se që katër vjeç kanë filluar të mësojnë veglat muzikore dhe se prindërit i kanë mbështetur shumë. /abcnews

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *