Categories
Lajme

‘S’jam kosovar por shqiptar’, videoja e vogëlushit që po bën xhiron e rrjetit

Videoja e një vogëlushi që e quan veten shqiptar të Kosovës po bën së fundmi xhiron e rrjetit. Ai është diku 6-7 vjeç dhe në video po i tregon nënës së tij se mësuesja nuk duhet ta dërgojë në shkollën e kosovarëve pasi nuk është kosovar.

Mirëpo e ëma i thotë se është dhe vogëlushi shpërthen në të qara. “Unë nuk jam kosovar por shqiptar i Kosovës”, shprehet ai mes lotëve. Kjo video është bërë virale dhe shumë personazhe e kanë shpërndarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *