Categories
Këshilla

Ushqimet që duhet të hani pas palestrës, për t’u dobësuar më shpejt

Ju e dini tashmë që për të humbur peshë nuk mjafton vetëm palestra, por duhet të tregoni kujdes dhe me ushqimet që zgjidhni të hani. Më poshtë ne ju kemi sjellë disa nga ushqimet që duhet të hajë çdo grua dhe vajzë, nëse do që të humbë peshë më shpejt.

1. Nuk ka asgjë më të mirë sesa të hani disa feta mollë me gjalpë kikiriku pas stërvitjes, apo jo?

2. Disa arra të ndryshme mund t’ju ndihmojnë të rivendosni energjinë që ju nevojitet për të shkuar në shtëpi.

3. Kosi me fruta nuk është vetëm i shijshëm, por edhe ushqyes.

4. Pas palestre, omleta vegjetarianë është një meze e lehtë mjaft efektive.

5. Çfarë mund të jetë më e lehtë dhe e shijshme sesa pak djathë me biskota të kripura.

6. Një tjetër ushqim i shëndetshëm janë perimet e freskëta me pite dhe humus.

7. Nëse jeni përtace, lëngjet me proteina janë ideale për ju.

8. Për ato që pëlqejnë të ëmblat, gjalpi i kikirikut me banane janë zgjedhje e shijshme.

9. Një fetë bukë e thekur, avokado dhe pak djathë kremoz, është pikërisht çfarë meriton trupi juaj pas stërvitjes.

10. Gjiza dhe frutat janë gjithmonë zgjedhje e duhur kur bëhet fjalë për humbjen e peshës.

11. Drithërat gjithashtu janë një mundësi e mirë.

12. E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, çokollatat energjizuese janë shpëtimtari juaj kur nuk po vendosni dot çfarë të hani./abcnews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *