Categories
Lajme

Dalin pamjet e fundit, ja si duket spitali i Fierit deri më sot (video)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pasditen e sotme pamje nga kantieri ku është duke u ndërtuar Spitali Rajonal i Fierit.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Rama publikon pamjet e spitali, i cili është financuar nga qeveria e Turqisë.

“Kantieri i Spitalit Rajonal Memorial FIER, Dita 57 LIVE”, shkruan Rama, teksa poston videon, që tregon pamjet e kantierit në ndërtim.

Kujtojmë se ndërtimi i këtij spitali shtrihet në një hapësirë prej 50 000 m2, nga e cila 13.000 m2 i dedikohet godinës që do të jetë me 1 dhe 2 kate./Opinion.al

https://fb.watch/4a7zzKYfbg/https://fb.watch/4a7zzKYfbg/

https://www.facebook.com/watch/live/?v=246824817186016&ref=watch_permalink&t=2

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *