Categories
Lajme

Artan Hoxha zbulon qytetin më të rrezik.shëm në Shqipëri: Ulesh në kafe dhe…

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se qyteti më i rrezikshëm në Shqipëri është Vlora.

I ftuar në emisionin e Olsi Bylykut “Roped ëith Olsi”, ai ka bërë një rrëfim si kurrë më parë duke treguar gjithçka nga fillimet në gazetari dhe deri te vështirësitë.

Ndër të tjera, Hoxha u shpreh se fillimisht kur investigonte mendonte se qyteti me nivel më të lartë është Shkodra, por e ka pasur gabim.

“Qyteti më i rrezikshëm për nivelin e krimit, sidomos të zhdukjes së kufomave ngelet Vlora. Ja kanë kaluar Shkodrës, për shumë kohë unë mendoja se ishte Shkodra për shkak të karakterit që kishin, por në Vlorë nuk e di o vëlla. Aty edhe kur do të marrësh vesh diçka nuk lodhesh, ulu në kafe dhe i dëgjon rreth e rrotull. Veç kur shikon ngjarjen e fundit në televizor. Më vjen keq se është qyteti me resurset më të mëdhaja turistike të Shqipërisë. Ka një të mirë se çdo që kanë e kanë me njëri-tjetrin dhe jo me jabanxhinjtë, me të ardhur në qytet./abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *