Categories
Lajme

Fëmijët i pëlqejnë shumë, ja 5 llojet më të mirë të sainduiçve që mund t’i përgatisni vetë

“Një sanduiç ofron disa përfitime ushqyese dhe ngopje në mënyrë që fëmijët të mos shpërqendrohen nga uria, ndërsa gjithashtu plotësojnë nevojat e tyre ushqyese. “, tha Kathryn Riner, një dietologe pediatrike dhe themeluese e Healthy Kids Nutrition, për HuffPost.

“Më pëlqen të rekomandoj përfshirjen e një burimi të fibrave dietike, si dhe proteinave, të cilat mund t’i ndihmojnë fëmijët të ndjehen të kënaqur ndërsa nxisin të mësuarit, aktivitetin dhe rritjen e tyre.”

Sipas Kathryn Reiner sainduiçët më të mirë që mund t’i përgatisni fëmijëve janë:

  • Sanduiç me ton dhe sallatë (ton, majonezë)
  • Sanduiç me gjok pule
  • Sanduiç me gjel deti të pjekur në furrë, djathë me feta
  • Sanduiç me gjalpë kikiriku dhe reçel
  • Sanduiç me djathë proshutë e tymosur

Këto toste janë të mira dhe si ushqim për në shkollë në mënyrë të tillë q ëkur të kthehen në shtëpi fëmijët të mund të shijojnë dhe hajnë drekën e përgatitur nga prindërit. /Living

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *