Categories
Lajme

Laporta do bëjë super përforcime. Ja formacioni i Barcelonës për sezonin e ardhshëm dhe pankina rezervë

Barcelona është përshëndetur nga Liga e Kampionëve këtë sezon, mirëpo planifikon të kthehet fuqishëm në edicionin e ardhshëm në garën më të madhe evropiane për klube.

Presidenti i porsazgjedhur, Joan Laporta, tashmë është duke i bërë planet për rindërtimin e Blaugranëve, ashtu siç bëri kur e mori presidencën në vitin 2003.

Si pjesë e rindërtimit janë duke u përmendur disa emra që janë lidhur me klubin dhe derisa shumë prej tyre janë vetëm spekulime, Laporta është zotuar për një projekt sportiv që është në gjendje të fitojë trofe, që është edhe plani i tij për ta bindur Lionel Messin të qëndrojë.

Portier: Marc-Andre ter Stegen.
Mbrojtës: Sergino Dest, Gerard Pique, Ronald Araujo/Eric Garcia, Jordi Alba.
Mesfushorë: Frenkie de Jong, Pedri/Georginio ëijnaldum, Ousmane Dembele, Ansu Fati.
Sulmues: Lionel Messi, Sergio Aguero/Memphis Depay.

Banka rezervë
Neto, Antoine Griezmann, Sergio Busquets, Trincao, Riqui Puig, Illaix Moriba, Miralem Pjanic, Martin Braithëaite, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Philippe Coutinho, Mingueza e Sergi Roberto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *