Categories
Lajme

Barcelona do të sakrifikojë shtatë lojtarë për të realizuar ëndrrën e madhe

Sipas Sport, në Barcelona-n e re të Joachim Laporta-s janë shtatë lojtarë me valixhet gati: Junior Firpo, Coutinho, Antoine Griezmann, MartinBraithwaite, Neto, Samel Umtiti dhe Miralem Pjanic.

Këta janë lojtarët që pritet të sakrifikohen në merkato për të arritur te Erling Haaland.

Është norvegjezi emri i madh për të cilin klubi spanjoll do të bëjë sakrifica, duke synuar më pas ta përforcojë ekipin me lojtarë me kosto zero si Memphis Depay, Eric Garcia, Sergio Aguero ose David Alaba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *