Categories
Lajme

Thuajse zyrtare, pas Eric Garcia ky do të jetë SUPER-LOJTARI që do t’i bashkohet Barcelonës sezonin e ri

Mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum është pranë kalimit në Camp Nou tek Barcelona.

Sipas “Football Insider”, transferimi i ëijnaldum tek Barcelona është gati përfundimit me “95% i kryer”.

30 vjeçari është një përparësi për Ronald Koeman, i cili dëshiron të forcojë mesfushën dhe të shtojë dinamikën.

ëijnaldum përfundon kontratën e tij me Liverpoolin me 30 qershor, dhe do të mund të transferohej në Camp Nou si lojtar i lirë.

Edhe pse vet ëijnaldum deklaroi javën e kaluar se nuk ka asnjë lajm për të ardhmen, burime të ndryshme thonë se ai është gati të transferohet në Barcelonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *