Categories
Lajme

Zabaleta: Nëse do ta mbajë Messi-n, Barça duhet të marrë këtë lojtar

Gjatë një interviste të dhënë në kanalin Youtbube të Ian Cheeseman Forever Blue, ish-mbrojtësi i Manchester City-t, Pablo Zabaleta, ka dhën mendimin e tij mbi të ardhmen e Leo Messi-t dhe Sergio Aguero-s.

“Një nga arsyet pse Messi mund të qëndrojë te Barcelona është që katalanasit të marrin Sergio Aguero-n”, ka thënë argjentinasi.

“Pak ditë më parë është zgjedhur presidenti i ri dhe Laporta ka thënë se do të bëjë gjithçka është e mundur për ta bindur Messi-n të qëndrojë”.

“Deri para pak javësh doja që Messi të shkonte te Manchester City sepse Sergio është atje dhe mund të jetë një gjë e mirë për Messipn të bashkohet dhe të punojë me njerëz që njeh”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *