Categories
Lajme

Renditja e 10 lojtarëve favoritë për të fituar Topin e Artë 2021/ Messi lë shumë pas C.Ronaldon

Ky sezon është duke u ndjekur me lojtarë të rinj që po paraqiten në skenën e futbollit më të lartë evropian.

Robert Lewandowski, Kylian Mbappe dhe Erling Haaland janë emrat më të përmendur kohët e fundit, duke lënë anash Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon.

Bota e futbollit po sheh gjithnjë e më shumë ndryshime në emrin e fituesit të Topit të Artë, pasi ky trofe ka qenë një ‘luftë’ mes vetëm dy futbollistëve në 10 vitet e fundit.

10 favoritët kryesorë si vijon:

1. Robert Leëandoëski

Statistikat e Lewandowski 2021 deri më tani

– 18 gola
– 3 asistime
– Fitoi Kupa Botërore e Klubeve

Garat të cilat mund t’i fitojë akoma:
– Bundesliga
– Liga e Kampioneve
– Euro 2020

2. Kylian Mbappe
Statistikat e Mbappe 2021 deri më tani
– 12 gola
– 2 asistime
– Fitues i Super Kupës Franceze

Garat të cilat mund t’i fitojë akoma:
– Ligue 1
– Kupa e Francës
– Liga e Kampioneve
– Euro 2020

3. Lionel Messi
Statistikat e Messit 2021 deri më tani
– 17 gola
– 7 asistime

Garat të cilat mund t’i fitojë akoma:
– La Liga
– Copa del Rey
– Copa America

4. Erling Haaland
Statistikat e Haaland 2021 deri më tani
– 14 gola
– 5 asistime

Garat të cilat mund t’i fitojë akoma:
– Bundesliga
– DFB Pokal
– Liga e Kampioneve

5. Ilkay Gundogan
Statistikat e Gundogan 2021 deri më tani
– 11 gola
– 4 asistime

Garat të cilat mund t’i fitojë akoma:
– Premierliga
– FA Cup
– EFL Cup
– Liga e Kampioneve
– Euro 2020

10 kandidatët e tjerë kryesorë:
6. Cristiano Ronaldo – 14 gola, 3 asistime në 2021. Ka fituar Super Kupën e Italisë.

7. Romelu Lukaku – 10 gola, 4 asistime.

8. Bruno Fernandes – 9 gola, 5 asistime.

9. Luis Suarez – 10 gola, një asistim.

10. Karim Benzema – 9 gola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *