Categories
Lajme

Top 10 skuadrat më të mira në dekadën e fundit

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit ka shpallur 10 klubet më të mira në dekadën e fundit.

Renditja është e bazuar në suskesin e klubeve dhe fitimin e trofeve.

Sipas “IFFHS”, Barcelona është skaudra më e mirë në dekadën e fundit, e ndjekur nga Real Madridi në vendin e dytë.

Vendi i tretë është për Bayern Munchen dhe PSG zë vendin e katërt.

Befasisht, Atletico Madrid është në vendin e pestë, dhe Juventusi në vendin e gjashtë.

Chelsae mban vendin e shtatë, ndërsa Manchester City vendin e tetë.

Manchester United në vendin e nëntë dhe Arsenal në vendin e 10.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *