Categories
Lajme

Zbulohet arsyeja kryesore pse Barcelona kërkon shitjen e Coutinhos

Mundo Deporitovo ka raportuar se Barcelona kërkon shitjen e Philippe Coutinhos, përpara se ky i fundit të bëjë 100 paraqitje për klubin.

Blaugrana do të duhet të paguajë Liverpoolin 20 milion € nëse Coutinho arrin numrin e asaj shifre.

Barcelona po kërkonn një skuadër të re për Coutinho gjatë verës kryesisht për arsye ekonomike, sipas Gabriel Sans të Mundo Deportivo.

Blaugrana nuk dëshiron të paguajë më shumë para në bonuset e marrëveshjes me Liverpoolin për brazilianin, për shkak të situatës së tyre aktuale financiare.

Braziliani aktualisht është në 90 paraqitje dhe klubi.

Coutinho ka shënuar 3 gola dhe ka regjistruar 2 asistime për klubi katalunas këtë sezon dhe aktualisht është jashtë fushave me një dëmtim që pësoi vitin e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *